דיקור אוזן בלייזר

דיקור אוזן בלייזר (אוריקולותרפיה)

הטיפול בדיקור אוזן בלייזר הוא שיטה אפקטיבית מאוד לטיפול בכאבים כרונים ואקוטיים. הוא יעיל מאוד בטיפול בבעיות שונות כגון טיפול בכאב, בעיות אורטופדיות, בעיות נפשיות ובעיות אורגניות. הטיפול יעיל גם במקרים בהם לרפואה הקונונציונאלית אין פתרון כגון מיגרנות, סכרת ומחלות אוטואימוניות שונות.
עדויות לטיפול בדיקור אוזן ניתן למצוא כבר במאה ה 4 לספירה כאשר היפוקרטס ניסה לטפל בבעיות אימפוטנציה באמצעות הקזת דם מהאוזן.
ידוע גם שבמצריים העתיקה הסתייעו  בטיפול בכאב באמצעות דיקור אוזן. 
בתמונה "גינת התאווה" מהמאה ה 17 ניתן לראות את הנקודה הסיאטית מנוקבת במחט. מחט נוספת שמחזיק השטן דוקרת את הנקודות המוכרות כנקודת הלבידו והנקודה המייצגת את איברי המין.
בשנת 1950 גילה הרופא הצרפתי פול נוז'ייה אזורי צלקת במקום מסוים על האוזן אצל מספר מטופלים שלו. המטופלים דיווחו כי עברו טיפול צריבה של האוזן לטיפול בבעיות גב אשר שיחרר אותם מכאבי הגב. נוז'ייה החל לחקור את הנושא ופיתח את מפת אזורי ההשתקפות של איברי הגוף באוזן. 
בחודש נובמבר של 1997, פאנל מוסכם של המוסד האמריקני הלאומי לבריאות העניק אישור מותנה לטיפולי דיקור. הם כללו גם הערכות של מחקרים אשר תמכו בשימוש בדיקור אוזניים לשיכוך כאבים וטיפול בהתמכרות.

הטיפול בדיקור אוזן מושג על ידי החדרה של מחטי דיקור סיני, מגנטים, כדוריות אוזן.
הטיפול החדשני ביותר כיום בדיקור אוזן הוא באמצעות לייזר.
הטיפול בלייזר הוא יעיל מאוד. לא חודרני ולא כואב, ללא תופעות לוואי ומהיר.
טיפול הלייזר מומלץ ביותר לילדים, לסכרתיים, לאנשים עם בעיה בקרישת הדם או לכל מי שאינו מעוניין בטיפול פולשני וכואב.

דיקור האוזן יעיל מאוד בטיפול ב:
למכשיר הלייזר יש אישורי בטיחות בינלאומיים ואישור משרד הבריאות
Share by: