ארומותרפיה

ארומותרפיה

ארומתרפיה הינה ענף ברפואת הצמחים, ובה עושים שימוש בשמנים אתריים למטרות טיפול, ריפוי והתפתחות רוחנית. שמנים אתריים מופקים מהחלק נושא הריח בצמחים ומכאן השם ארומה – ריח, תרפיה – ריפוי. חוש הריח הינו הקדמון והבלתי אמצעי מבין החושים - ולכן תגובת המוח לריח היא מיידית. לשמנים האתרים יכולת חדירה מהירה לגוף, הם חודרים אלינו דרך חוש הריח, דרך העור ודרך מערכת העיכול. 

השימוש בשמנים ובצמחים ארומתיים מתועד עוד מימים ימימה. השמנים האתריים, שמנים ארומטיים וצמחים ארומטיים שימשו מאז ועד היום לריפוי, למדיטציות, לטקסים, להנאה, לטיפוח ולתזונה. ארומתרפיה היא שיטה הוליסטית יעילה לטיפול בבעיות בריאות וניתנת גם לשילוב עם שיטות טיפול הוליסטיות נוספות.

השמנים האתרים הם מאוד מרוכזים ויש להקפיד על מינוני השימוש. את רוב השמנים מומלץ לדלל בשמן נשא (שמן זרעי ענבים/ שומשום/ קוקוס וכד') לפני המריחה על העור. המינון המקובל הוא 4 טיפות שמן אתרי לכף שמן, אך מינון זה משתנה בהתאם לסוג השמן האתרי.
שמנים אתרים ממשפחת ההדרים עלולים לגרום רגישות עורית ולכן יש להמנע מחשיפה לשמש לאחר השימוש השמנים מסוג זה כגון: לימון, תפוז, אשכולית וכד'.

שימוש מקובל בשמנים ארומטים
  • שמן הלבנדר יעיל מאוד לחיטוי וטיפול בפגעי עור, כוויות. ניתן לשימוש ישירות על העור ללא שמן נשא. הוא מרגיע ונחשב לשמן הפותח את פתח הלב. טפטפו מספר טיפות שמן לבנדר במבער בכדי להשרות בבית אוירה רגועה ונעימה.
  • שמן עץ התה- אנטיויראלי ואנטיבקטריאלי. מצויין לטיפול בפטריות וזיהומים. ניתן לשימוש ישירות על העור ללא שמן נשא.
  • שמנים ממשפחת ההדרים הם מרגיעים מאוד ומומלצים לעיסוי מרגיע או לשימוש במבער לפני השינה
התקשרו אלי
Share by: